Stavte s námi! Zapište se do příběhu lidí
s mentálním handicapem.
Daruj E-cihlu E-shop
03. 08. 2022

Příběh paní Michaely

Paní Michaela si prošla téměř všemi sociálními službami, které jsou určené na pomoc lidem s mentálním znevýhodněním. Využila možností sociálních služeb a díky vlastnímu úsilí se dostala, až ke službě terénní, s jejíž podporou žije již téměř samostatně.

Paní Michaela se po několikaletém pobytu v ústavu přestěhovala na Slapy do tehdy nově zrekonstruovaného objektu bývalé fary, kde jsou poskytovány služby těm, kteří vzhledem ke svému postižení potřebují vyšší míru podpory. Po čtyřech letech se stala první obyvatelkou nově postaveného domu Na Vyhlídce, kde žijí samostatnější klienti, kterým stačí jen omezená přítomnost a pomoc asistentů. Denně navštěvovala sociálně terapeutickou dílnu Slapy.

Paní Michaela pracuje již desátým rokem v sociálním podniku DOBROTY S PŘÍBĚHEM v Davli. Práce jí pomáhá financovat vlastní bydlení a díky jejím úspěchům posiluje i její zdravé sebevědomí. V současné době žije v rámci podpory samostatného bydlení v Mníšku pod Brdy sama v pronajatém bytě. Využívá  terénní službu organizace a ta jí pomáhá se samostatným životem ve svém bytě, což se jí daří už pět let. S podporou asistentů si sama nakupuje, vaří, uklízí, jezdí na výlety, chodí do práce, zkrátka žije normální život.

I přesto, že je samostatný život mnohdy náročnější a nese sebou jistá rizika, tak paní Michaela by se již nechtěla nikdy vrátit zpět a váží si své svobody, za kterou musela ujít dlouhou cestu.

paní Michaela 1

paní Michaela 2