Stavte s námi! Zapište se do příběhu lidí
s mentálním handicapem.
Daruj E-cihlu E-shop

Za cihlami jsou příběhy lidí

vasek_colorVašek je nedílnou součástí týmu Dobrot s Příběhem již 2 roky a je plný energie. V práci se každý den těší na nová dobrodružství, protože nikdy neví, co ho čeká. Místo do práce chodí spíš za dobrodružstvím, které ho každý den čeká, jak sám říká. Vašek žije na Slapech ve svém vlastním bytě necelý rok. Dříve bydle na faře, ale podařilo se mu osamostatnit tak, že zvládá bydlet sám za podpory terénní služby Portusu. Naposledy ho potěšily rumové pralinky a nová zástěra na vaření, protože Václav miluje vaření a rád hostí lidi doma. Vašek nepotřebuje nic speciálního, protože si vystačí se vším, co má. Pro něj je radostí a naplněním každý den, který může strávit děláním toho, co ho baví.

kuba_colorKuba bydlí ve společné domácnosti na faře na Slapech již 12 let. Je rád, když mu čtou pohádky. Ve volném čase chodí na procházky a věnuje se počítání. Jeden z dárků, který mu udělal opravdu radost, byla čokoláda a bonbony. Miluje kávu a dobré jídlo.

jenda_colorJenda bydlí na faře už 23 let na Faře. Má rád houpačku na farní zahradě, ze které pozoruje lidi a okolí. Chutnají mu sladkosti. Baví ho skládat dřevěné skládačky a stavebnice. Rád cestuje na výlety a jezdí ke koňům a na návštěvu k sestře.

dadaDáda miluje kávu a rýži, kterou mu někdy dokonce vaří na jeho zvláštní přání. Rád se prochází po lese. Často sleduje youtube kanál s jízdami tramvají, nejlepší je linka 12. Má rád písničky, třeba Bobra.

alaÁla bydlí na faře na Slapech už 20 let. Miluje výlety, návštěvy cukrárny, ZOO, má ráda růžovou. Ála nedá dopustit na svého plyšáka Péťu. Radost jí přináší také navlékání korálků, ale i fotky mikrobusu, se kterým jezdí na výlety. Ráda sleduje filmy jako je Popelka nebo Zlatovláska.

simcaSimča je na Vyhlídce na Slapech 21 let. V jejím volném čase dominuje hudba, tanec a také divadlo. Oblíbené má skladby Mozarta a Smetany. Nedávno ji potěšila asistentka, která ji pozvala do pizzerie a vzala ji na výlet. Simča si koupila svetr a šaty, ze kterých má velkou radost. Simča si také ráda dopřává chvíle s kávou a chlebíčky.

milanMilan je na faře na Slapech nový, bydlí zde jen 3 měsíce. Ve volném čase ho baví sázet rajčata, starat se o slepice a zahradu. Než přišel na faru, byl doma a bez práce. Radost mu přinášejí výlety, jízda na koni a vůbec čas strávený venku. Má rád kávu a tradiční české jídlo – vepřo, knedlo, zelo.

maca_colorMáca je na Slapech již 17 let. Ráda uklízí, podniká výlety autem, neodolá kávě a občas si dopřeje procházku do cukrárny. Miluje krátké procházky a pečení. Ale co jí nejvíce rozjasní den jsou oslavy narozenin a svátků, kdy se může oslavovat.

michal_colorMichal je 2 roky součástí týmu Dobrot s Příběhem a svou práci má rád. S manželkou mají byt v Davli, kde si užívají klidu a pohody. Michal v práci pomáhá s mytím nádobí. Jeho kolegové jsou pro něj nejen spolupracovníci, ale i přátelé, a toto prostředí ho naplňuje. Pro Michala není nic důležitějšího než zdraví a štěstí, které si přeje pro sebe a svou ženu Zuzanku. To je pro něj skutečný poklad, kterého si váží více než cokoli jiného.

zuzkaZuzka je pevnou součástí týmu Dobrot s Příběhem již 10 let. V práci se stará o přípravu hermelínů, což vyžaduje šikovné ruce a pečlivost. Žije se svým manželem Michalem v bytě v Davli. K nedávným narozeninám dostala od manžela zlatý řetízek, což ji velmi potěšilo. K nadcházejícímu 11. výročí svatby si přeje zlatý prstýnek.

pacaPáca bydlel na Faře 18 let, ale osamostatnil se tak, že nyní bydlí ve svém bytě v chráněném bydlení Na Vyhlídce (5 let). V práci v Dobrotách s příběhem se věnuje nakládání hermelínů. Ve svém volném čase ho nejvíce zajímá sledování sportů, jako je tenis, hokeje nebo lyžování. Největší radost mu nedávno udělal nový mobil s foťákem, protože má vášeň pro fotografování.

ivetaIveta bydlí na faře na Slapech již čtyři roky. Miluje koně a plavání. Navíc se ráda zapojuje do pomocných činností v kuchyni, kde pomáhá s přípravou jídel. Ráda celkově přispívá svou pomocí. Ve volném čase ráda vyráží na výlety. Nedávno ji velkou radost udělalo kafe, které dostala jako dárek. Moc ráda si také občas zabubnuje.