Stavte s námi! Zapište se do příběhu lidí
s mentálním handicapem.
Daruj E-cihlu E-shop
  • CIRK LA PUTYKA "Kaleidoscope" od 18.00

    6.8. Slapy nad Vltavou č. 74, Chráněné bydlení Fara

CIHLAFEST 2022

6. 8. 2022 Slapy 74, Chráněné bydlení Fara

CIHLAFEST nedaleko Slapské přehrady se letos uskutečnil v sobotu 6. srpna. Tento ročník byl ve stylu letní hudební pohody a vrcholil artistickou show souboru La Putyka. 

CIHLAFEST 2022 navštívílo přes 600 diváků. Počasí bylo ideálně festivalové a věříme, že si všichni užili skvělou náladu. Děkujeme

 

Cirk LA PUTYKA "Kaleidoscope" 18.00

Kaleidoscope 

CIRKUSOVÁ EXPEDICE ZA ČISTOU RADOSTÍ

Šílené skoky na obřím teeterboardu, skupinové taneční choreografie, závěsná akrobacie i lety na trampolíně. Gag střídá trik a rytmická hudba smích, hypnotické obrazy kontrastují s letní party pod širým nebem. Tradiční se potkává s moderním, ostřílení putykáři se mísí s mladou cirkusovou krví. Celkem osm akrobatů, herců a tanečníků v představení probleskuje podobně jako barevné střípky v krasohledu. Nemyslete. Otevřete oči, nastražte uši a nechte se pohltit křiklavou koláží umu a radosti.

„Jak název napovídá, v nové show se soustředíme spíše na krásu formy, dynamiku a kouzlo okamžiku, než že bychom filozofovali o nesmrtelnosti brouka.“ – Maksim Komaro

dílny, workshopy, soutěže od 11.00

  • Jak se cítit v cizí kůži 
  • Velké bubliny
  • Malování na obličej

 Všechny dílny i další aktivity jsou pro návštěvníky zdarma.

BeneBend od 15.00

BeneBend

BeneBend je kapela komunity L'Arche Benediktus z Chotěboře, v které hrají a zpívají lidé s postižením spolu s asistenty.  Kapela hraje téměř výhradně svoji tvorbu a vystupuje na festivalech, v klubech, kavárnách, ve školách a stará se tak mj. o přesah práce komunity na venek.  Lidé s postižením zde nacházejí seberealizaci, zažívají přijetí a úspěch a mohou být sami sebou. Zároveň široká veřejnost může objevovat dary těchto lidí. "Muzikanti se setkávají s pozitivními, někdy až extatickými reakcemi našich posluchačů."

z alba NEBE: Ohnivé nebe

BeneBend

FaraBand od 16.30

FaraBand "FaraBand má koncert"
Naprosto ojedinělý hudební zážitek a společné bubnování na nový obří buben se postará FaraBand, který se představí na své domácí půdě.

Ne každý z nás se ráno probudí s úsměvem na tváři, pocitem radosti a do běžného dne naskočí plný humoru a dobré nálady. Někdy se prostě probereme a máme pocit, že se tak nějak nemůžeme vejít do vlastního těla. Lidé s poruchou autistického spektra do nového dne často vstupují s téměř plnou sklenicí stresu a napětí. “Cílem terapie je harmonizovat duši člověka a naladit jej k propojení s ostatními členy společného kruhu formou zvuku, zpěvu bubnování a tance. Pecky, které jsme s klienty chráněného bydlení nacvičili, předvedeme na naživo na CIHLAFESTU. Návštěvníci se mají na co těšit.” říká Petra Škorpíková, vedoucí a zpěvačka FaraBandu.

Stanley´s Old Boys od 19.30

Bigbítové pecky 60-80 let.

Kdo by neznal Wish you were here,  Sweet home Alabama či Jsem prý blázen jen? Tyto a mnoho dalších bigbítových pecek známých napříč generacemi zazní na CIHLAFESTU v podání kapely Stanley´s Old Boys.
Obsazení: basová kytara a zpěv: JOSEF JANČA, bicí a zpěv: MARTIN BUŇÁT, klávesy a zpěv: JAN TUREK, solová kytara a zpěv: ZBYNĚK DRÁPAL, doprovodná kytara a zpěv: STANISLAV CHROUSTOVSKÝ

Stanley´s old boys

program má na starosti

 

Soňa Cimalová: cihlavakci(zavináč)portus.cz, 773 920 989

 

doprava

Autobusy jezdí ze Smíchovského nádraží
Jeďte do zastávky - SLAPY, Jednota nebo SLAPY, Motorest

Autem sem  Chráněné bydlení Fara, Portus Praha, Slapy 74, 25208