Pomáháme lidem s mentálním postižením žít plnohodnotný život
Klikni a daruj
  • Studio DVA divadlo

    od 21 VZHŮRU DO DIVOČINY, hrají: Jana Krausová, Karel Roden a Kristýna Badinková Nováková

  • Cirkus TeTy

    TeTy tentokrát na zemi představí základy žonglování a trochu párové pozemní akrobacie 

9. ročník benefičního Open Air festivalu, Slapy č. 74 20. 7. 2019 od 10 do 24

Večerní představení navštívilo více než třista diváků. Denní program shlédlo okolo 200 návštěvníků a 100 dětí. HRUBÁ TRŽBA ZA VSTUPENKY činí 103 870kč.

​Výtěžek z představení bude použit na rozšíření sociálního podniku "Dobroty s příběhem" o bistro s dobrou kávou kde najdou pracovní uplatnění další lidé s mentálním postižením. 

Děkujeme všem vystupujícím umělcům, sponzorům, podporovatelům i návštěvníkům, kteří podpořili letošní atmosféru festivalu. Na viděnou na desátém ročníku.

CIHLAFEST 2019

ON-LINE PŘEDPRODEJ  - končí 18.7.2019 - platby, které nepřijdou na účet do 19.7.2019, budou řešeny až následující týden a vstupenky nebudou vystaveny.

Vstupenky si můžete PO DOHODĚ zakoupit v Chráněném bydlení Slapy č. 74

kontakt: Hana Matoušková, tel.:727977433

po dohodě masopustova@portus.cz, 773920998 také na Uruguayská 5, Praha 2 

ZTP - vstup zdarma

ZTP-p - vstup zdarma s doprovodem

Od rána se mohou návštěvníci CIHLAFESTU bavit, tvořit a hojně se občerstvovat. Celý den pak hrají na venkovních scénách divadla, kapely a pro neposedné děti i dospělé jsou připraveny různé workshopy. Letní benefiční festival vrcholí vždy večerním představením a letos to bude Vzhůru do divočiny. Jindřich a Alice (v podání Karla Rodena, Jany Krausové a v roli Diany se představí Kristýna Badinková Nováková ) se výletem do přírody, pokusí oživit svůj šestadvacetiletý vztah.

Festival se koná v zahradách Chráněného bydlení Fara v obci Slapy. Již od desíti hodin se bude tvořit ve výtvarných dílnách, pro návštěvníky je také po celý den k dispozici příjemné zahradní občerstvení, dětský koutek a zahradní bazének. Po náročném dni je možné přespat ve stanovém městečku.

CIHLAFEST je organizován společností Portus Praha a patří k doprovodnému programu benefiční sbírkové kampaně AKCE CIHLA pomáhající lidem s mentálním postižením na jejich cestě k důstojnějšímu a smysluplnějšímu životu.

FLASH MOB NA DOMÁCÍ PŮDĚ - tanečníci přidejte se k nám !

20.7.2019 v 17:00hod!!! TANEČNÍCI FLASH MOB - na vědomost se dává, že repríza FLASH MOB bude na domácí půdě na CIHLAFESTU na Slapech. Uvidíte taneční vystoupení Tiditade v plné sestavě a hned po něm si zopakujeme FLASH MOB! Přidejte se k nám....

PREZENTUJTE NA CIHLAFESTU SVÉ DÍLNY

Máte li nějaké kreativní dílny a chuť a čas přijet s nimi na Slapy budeme velmi potěšeni. Můžete spojit i s prodejem vašich výrobků. Neziskovým organizacím neúčtujeme žádné poplatky.

kontakt: masopustova@portus.cz, 773920998

Program 2019 - změna programu vyhrazena

ZMĚNA PROGRAMU - Festival zahájí klienti Chráněného bydlení Fara a jejich FARABAND

10:00 Faraband (koncert) Muzicírování klientů Chráněného bydlení Fara

11:00  SACRA CIRCUS (Cihlorevue - clownerie pro děti každého věku) BRICK CIRK" "Budiž CIHLA! A byla cihla a byl clown a... ... a spadla první a druhá a třetí a čtvrtá a... ... a možná padají šťastně až dodnes, pokud nezemřeli. Kdo nevěří ať tam běží!" Cihlu můžeme společně vrtat, lámat, stavět, házet, vařit, kousat, drtit, mlít, telefonovat s ní, obdivovat ji, tančit s ní, číst si ji a... Klaun cihlu nese a chce vzít i další, ale není je schopen všechny pobrat.

12:00 Cirkus TeTy (pozemní akrobacie) "Tety na zemi" Visuté TeTy tentokrát na zemi představí základy žonglování a trochu párové pozemní akrobacie – pro děti i dospělé.

12:15  Cirkus TeTy a SACRA CIRKUS (workshop) párová pozemní akrobacie, žonglování a balancování pro děti i dospělé                

13:00  Slampoetry show (Exhibice) Poezie okamžiku. Poezie naživo. Poezie vs. Show.

13:45  Divadlo Bořivoj (pohádka) „ Dva kašpaři“ Kašpaří groteska v pár dnech

14:15  Louka Band (koncert) Elektrické písničky, improvizace a taneční rytmus, psychedelické spojení rocku a folku.

15:15  Blázni.cz (Hravé písničky pro děti a dospělé) “Blázni dětem“ Hravé písničky pro děti a dospělé z autorské díly umělecké skupiny Blázni.cz

16:15  Filtr (koncert) Kapelujeme na vás Petr Jediný Novotný & Filip Votava - Obývákový pop. Výhradně autorské písničky o nás i o vás pro celou (i neúplnou) rodinu.

17:00  TiDiTaDe (Hudba a tanec západní Afriky) Skvělé tanečnice, drní bubeníci a několik metrů krychlových afrických bubnů. Nepřehlédnutelná a nepřeslechnutelná taneční kapela.

17:45  FlashMob AKCE CIHLA (tanec) Tančíme za zbourání bariér, zdí a izolace lidí s mentálním postižením.

18:00  Amatérský divadelní spolek Riyo (autorské divadlo) „Bez sítka alias mladí a neklidní prýští“ Pásmo skečů, scének, písní

19:00 Dobrovyly (Lidové písničky v mnohohlasých úpravách) „Tralalom“

20:00 LSD - lidové spontánní divadlo (Pohádka a autorské scénky pro děti i dospělé) „Kaleido skop“

21:00 Studio DVA divadlo (divadlo) „Vzhůru do Divočiny „ Příběh manželů Alice a Jindřicha, které jste si oblíbili v komedii Sex pro pokročilé, pokračuje. (Karel Roden, Jana Krausová, Kristyna Nováková Badinková)

 

Sledujte nás facebook.com/AkceCihla

Hlavní koordinátor festivalu: Lucie Masopustová, masopustova@portus.cz nebo 773 920 998

 

jak se k nám dostanete

Ze Smíchovského nádraží

- linkou 361 do zastávky - SLAPY, Jednota

- linkou 390 do zastávky - Slapy, Motorest