Pomáháme lidem s mentálním postižením žít plnohodnotný život
Klikni a daruj
 • Benefiční malá kopaná

  Kopeme za méně životních autů v sobotu 13.6.2020 v Dolních Chabrech

 • Kdo nekope s námi, kope proti nám

  A o to nám jde, zapojte se, sestavte tým, kopejte a pomáhejte s námi.

 • Těší se na vás žhavý tým Portusu Praha

  Hlavní organizátorkou akce je Soňa Cimalová cihlavakci@portus.cz

Benefiční kopaná za méně životních autů

 

V červnu je Autitický den hrdosti (18.6.). A v Dolních Chabrech se bude konat první Benefiční kopaná za méně životních autů. 

Slovo autismus pochází z řeckého aslova authos - být sám, ale kopaná je kolektivní hra a nám přijde ideální kopat společně proti vyloučení.

A protože po každém autu k vyloučení a osamocení hráče dojde, tak my se můžeme pokusit, aby i vyloučení lidí s poruchou autistického spektra bylo jen na kratší dobu a mohli se zase zapojit zpátky do "hry".

kdo nekope s námi, kope proti nám

 

A o to nám jde, kopejte proti nám a dalším týmům. Sestavte tým, trénujte a přijďte.

Utká se tým Portusu Praha, tým osobností a ideálně dalších 10 týmů, ve kterých můžete být i vy. Zápasy malé kopané proběhnou na fotbalovém hřišti SK Dolní Chabry, ulice Krbická. Je to 15 minut od metra Kobylisy, autobusem 162 a 169.

Přihlášky týmů budou otevřené od února 2020.

kontakt

Chcete se stát partnerem benefiční kopané? Potřebujete více informací o pravidlech utkání týmů a podmínkách přihlášení? Kontaktujte Soňu Cimalovou, cihlavakci(zavináč)portus.cz, 731 477 588. 

Další kontakty na tým najdete v KONTAKTECH.

doprovodný program

 •  autogramiáda hráčů z týmu osobností
 • sportovní soutěže a interaktivní hry, při kterých si vyzkoušíte, jaké to je být postiženým 

 další překvapení budou přibývat

využití výtěžku

Hlavní každodenní prací Portusu Praha je péče o mentálně postižené. V naší práci se soustředíme vždy na individuální potřeby a rozvoj každého člověka (jednotlivce) a právě poruchy autistického spektra trápí 40% lidí s mentální retardací.

Výtěžek z kopané bude použitý právě na financování pomoci pro lidi s poruchou autistického spektra.

Pro práci s lidmi s těžším mentálním postižením a poruchami autistického spektra jsou potřeba speciální znalosti, pomůcky a více personálního obsazení, na které nám nestačí finanční prostředky z dotací.

malá kopaná pravidla

brzy doplníme

Aut nemusí znamenat konec hry

Autismus nebo taky autizmus (z řec. αυτός autos, sám) je tzv. vývojová duševní porucha, projevující se abnormální sociální interakcí, stálými opakujícími se vzorci chování a narušenými komunikačními schopnostmi. Objevuje se před třetím rokem věku. Patří mezi poruchy autistického spektra (PAS).

https://nautis.cz/cz

https://cs.wikipedia.org/wiki/Autismus

http://www.autistickedite.cz/co-je-to-autismus

Nesportujeme poprvé

V minulém roce podpořily Portus Praha dva hokejové týmy, které se utkaly v přátelském zápase.
V týmu Sklepovských sršáňů a Františkánských lvů byli sportovní moderátoři, novináři a herci divadla Sklep. (moderátor Robert Záruba a jeho syn Viktor Záruba, výtvarník a divadelník Matěj Forman, režisér Jan Prušinovský, filmový producent Ondřej Zima, spisovatel Jan Novák, novinář Petr Skočdopole, žurnalista Marek Šálek a další osobnosti. Role moderátora večera se ujal Tomáš Matonoha.
Těšíme se, že hráče uvidíme i v týmech malé kopané.