Pomáháme lidem s mentálním postižením žít plnohodnotný život
Klikni a daruj
 • POMÁHEJTE S NÁMI

  Vyberte si jeden z 25 projektů na www.mentalniobohaceni.cz a podpořte jej libovolným finančním darem.

 • Naši patroni

  Zárukou solidnosti benefiční sbírky je i dlouholetá podpora známých osobností.

 • Simona Stašová s klienty

  Naší patroni pravidelně naštevují i naše klienty.

 • AKCE CIHLA se těší široké podpoře

  Klára Issová a náš fotopanel.

 • Naši patroni

  Jaroslav Svěcený a Tomáš Vaněk, stálice a nováček z řad našich partnerů.

 • Spolupracovali jsme s desítkami známých tváří

  Lucie Benešová a Pavel Liška

CHARITY AUT CUP

V sobotu dne 13. 6. proběhne na fotbalovém hřišti SK Dolní Chabry k příležitosti mezinárodního dne autismu první Benefiční kopaná organizovaná neziskovou organizací Portus Praha. Od 14.00 budou probíhat turnaje v malé kopané, kdy se proti sobě utkají týmy složené z firemních kolegů i z přátel. Během odpoledne bude probíhat bohatý doprovodný program pro malé i velké, na úvod bude hrát kapela Chráněného bydlení Fara „FaraBand“, během zápasu bude mít svou exhibici a autogramiádu youtuber Tary a závěrečné vyhlášení výsledků doplní benefiční tombola. Vstupné na akci je dobrovolné. Přihlášky týmů budou spuštěny na portus.cz/charity-cup/.

V červnu je Autistický den hrdosti a v Dolních Chabrech se bude v sobotu 13. 6. od 14.00 konat první Benefiční turnaj v malé kopané za méně životních autů. Cílem tohoto turnaje je hravou a zábavnou formou seznámit veřejnost více s problematikou lidí s autismem a získat finance na rozvojové projekty, které lidem s autismem usnadní komunikaci s okolím.

Sportovní fotbalové hřiště se v Dolních Chabrech na odpoledne promění v místo pro pobavení a setkání milovníků fotbalových zápasů. Na návštěvníky čeká bohatý doprovodný program. Program odstartuje vystoupení hudební skupiny FaraBand, který je seskupením lidí s mentálním a jiným postižením, které vzniklo na základě pravidelných muzikoterapií v chráněném bydlení na Slapech. Po celé odpoledne bude probíhat malá kopaná firemních i dalších partnerských týmů, pro děti budou připraveny sportovní i zkušenostní soutěže, které pomohou nahlédnout do toho, jak se může cítit člověk se znevýhodněním. Od tří hodin se mladí fanoušci mohou těšit na hodinovou exhibici a navazující autogramiádu youtubera a vlogera Taryho. Pro hladové krky bude po celou k dispozici skvělý Foodtruck PŘÍBĚH s lahodnými palačinkami, naloženými dobrotami a domácími limonádami. Nebude chybět ani fotbalová benefiční tombola, show a autogramiáda VIP osobností.

Poruchu autistického spektra (PAS) má 75 milionů lidí, to je jedno procento světové populace. Největším problémem lidí s autismem jsou osamělost, izolace a nedostatek sociální interakce. Většinou tito lidé končí ve velkých zařízeních, kde nedochází k individualizované péči, kde nemají dostatek soukromí a bývají separovaní od běžné společnosti, jelikož jsou tyto zařízení situovány v odlehlých místech nedaleko větších měst. Kopaná je kolektivní hra a nám přijde ideální kopat společně proti vyloučení. Protože po každém autu k vyloučení a osamocení hráče dojde, tak my se můžeme pokusit, aby i vyloučení lidí s poruchou autistického spektra bylo jen na kratší dobu a mohli se zase zapojit zpátky do "hry".

Organizátorem turnaje je Portus Praha, jehož každodenní prací je péče o lidi s mentálním postižením. V naší práci se soustředíme vždy na individuální potřeby a rozvoj každého člověka (jednotlivce) a právě poruchy autistického spektra trpí 30-40 % lidí s mentálním postižením.

Výtěžek ze zápisného týmů, benefiční tomboly a dobrovolného vstupného nám pomůže dofinancovat zakoupení speciálních pomůcek a náklady na péči kvalifikovaného personálu, díky kterému budeme moci více vycházet vstříc přáním a potřebám těchto lidí a ještě více individualizovat naše služby.

Více informací na portus.cz/charity-cup/