Pomáháme lidem s mentálním postižením žít plnohodnotný život
Klikni a daruj
  • Podporují nás

    Zárukou solidnosti benefiční sbírky je i dlouholetá podpora známých osobností.

  • CIHLAFEST 2019

    V sobotu 20. 7. v Chráněném bydlení Fara, Slapy č. 74.

    Od 21 "Vzhůru do divočiny" v hlavních rolích Karel Roden a Jana Krausová.

AKCE CIHLA na FOR ARCHU

Zakončení letošního 19. ročníku benefiční sbírky AKCE CIHLA - Portus Praha, z.ú. - Portus Praha, z.ú. proběhne největším stavebním veletrhu v České republice veletrh FOR ARCH, jehož pořadatelé nám poskytli prostor v Hale 1, sekci G podrobnosti o umístění zde https://1url.cz/HMrLZ
Na každý den máme připravený doprovodný program:
 
Úterý 18.9.2018 od cca 11:00
Malování reklamních plachet AKCE CIHLA ve stylu graffiti barvami ve spreji a fixami ONE4ALL™ z obchodu Molotow Praha, obchod s potřebami nejen pro umělce, ale i pro amatéry a profesionály.
Malovat bude umělec Biozee 126 aka Joost, který je představitel staré pražské školy z počátku 90-tých let a je jeden z prvních graffiti writers z prostoru bývalé Jugoslávie. Momentálně se zabývá studií a následnou implementací origami a paper stylu do své tvorby.
 
Středa 19.9.2018 16:00 AKCE CIHLA
Pád cihlového domina – rekonstrukce části světového rekordu pádu největšího domina z cihel, kterým se AKCE CIHLA - Portus Praha, z.ú. Praha zapsal v roce 2010 do České knihy rekordů. Pád se uskutečnil právě na Výstavišti v Letňanech.
 
Čtvrtek 20.9. 2018 od cca 16:00
Živé malování obrazu v podání uměleckého dua Týna Nezbeda a John Earman, který pak půjde do dražby pro Portus Praha.
Umělci také částečně výtvarně ztvární nový image sociálního Foodtrucku DOBROTY S PŘÍBĚHEM.
 
Pátek 21.9.2018
14:00 Přijďte si namalovat cihly s fixami a barvami ve spreji ONE4ALL™, kdy tyto jsou na vodní bází, takže jsou zdraví nezávadné!
Toto malování bude samozřejmě v doprovodu Týny Nezbedy a Johna Earman.
 
16:00 MODERN DANCE PLAMÍNEK
Pro Akci Cihla zatančí Modern Dance Plamínek - tanečnice předvedou moderní scénický a výrazový tanec, hojně využívaný v divadle ke ztvárnění pocitů či imaginace. Taneční škola se pyšní řadou ocenění z domácích tanečních soutěží.
 
Sobota 22.9.2018
10:00 Patron AKCE CIHLA Tomáš Vaněk,
zakončí benefiční sbírku AKCE CIHLA V ulicích Prahy,
pozvánka a prodej vstupenek na narozeninový koncert Tomáš Vaňka.
Losování soutěže „Dárky za dary“ pravidla soutěže na www.akcecihla.cz
 
Pád cihlového domina – rekonstrukce pádu části světového rekordu pádu největšího domina z cihel, kterým se Portus Praha zapsal
v roce 2010 do České knihy rekordů. Pád se uskutečnil právě na Výstavišti v Letňanech.
 
13:00 Přijďte si namalovat cihly s fixami a barvami ve spreji ONE4ALL™, kdy tyto jsou na vodní bází, takže jsou zdraví nezávadné!
Toto malování bude samozřejmě v doprovodu Týny Nezbedy a Johna Earman.
 
O umělcích:
Týna Nezbeda je talentovaná tatérka a ilustrátorka a má za sebou spoustu zajímavých uměleckých spoluprací. Podívejte se na její instagram: http://www.instagram.com/tynanezbeda
John Earman je něco jako spiderman, ale trochu jinak. Ve svých 28 letech tetuje, a ve volném čase se věnuje tvorbě graffiti, komixu a snaží se pracovat i s plátnem. Jeho instagram je http://www.instagram.com/john_earman