Pomáháme lidem s mentálním postižením žít plnohodnotný život
Klikni a daruj
  • AKCE CIHLA na FOR ARCH

    AKCE CIHLA jako charitativní partner mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH, najdete nás 17-21.9 na výstavišti Letňany.

  • Podporují nás

    Zárukou solidnosti benefiční sbírky je i dlouholetá podpora známých osobností.

AKCE CIHLA na FOR ARCH

Pojďte navštívi mezinárodní stavební veletrh FOR ARCH! Svůj stánek tam bude mít i AKCE CIHLA jako charitativní partner. Někdo staví pro sebe, my zase stavíme vždy pro dobrou věc!

 

 

AKCE CIHLA NA FOR ARCHU - letak.

A na co všechno se kromě AKCE CIHLA můžete na FOR ARCH veletrhu těšit?

Jak na chytřejší a bezpečnější bydlení? To ukáže v září jubilejní FOR ARCH

Bezpečnější domov i chytrá města blízké budoucnosti – také to budou témata 30. ročníku mezinárodního stavebního veletrhu FOR ARCH. S trendy pro větší pohodlí, bezpečnost a úspory ve spotřebě energie je možné seznámit se ve dnech 17. až 21. září v PVA EXPO PRAHA v Letňanech. Od vystavovatelů, v poradenských centrech a během doprovodných programů se návštěvníci dozví, jak změnit dům nebo byt na chytrý domov. Generálním partnerem veletrhu je Skupina ČEZ.  

Bezpečnost je důležitým prvkem i v hodnocení bytů, domů a lokalit pro bydlení i pro podnikání. Technologie a řešení pro zvýšení bezpečnosti mají tedy své místo i na veletrhu FOR ARCH. Od roku 2017 jsou stálou součástí nomenklatury, doprovodného programu i výstavních expozic firem, kde najdete např. bezpečnostní dveře, okenní kování, bezpečnostní fólie, zámky, mříže a ploty, řízení osvětlení v době nepřítomnosti, kamery, technologie pro monitoring a služby i expozici Městské policie. I letos bude připraveno poradenské centrum v Hale 4 pod záštitou MVČR a partnerů, Policie ČR a Cechu mechanických zámkových systémů ČR (CMZS).

Co vše může být chytré?

Lidé chtějí komfort a úspory, přitom chtějí ovládat své domy, byty a provozovny jednoduše a k tomu potřebují, aby technologie byly vzájemně propojeny. Otevření okna musí být signálem k útlumu vytápění, zvýšení teploty osluněním musí být signálem pro žaluzie a chlazení a ukládání energie. To jsou reakce na již vzniklou situaci. Dalším stupněm vývoje k úsporám a komfortu je využití a práce s predikcí. Například s predikcí počasí v případě využívání obnovitelných zdrojů, s predikcí chování uživatele v případě vytápění, větrání a přípravy teplé vody. To je cesta inteligentních budov. 

Chytré a bezpečné bydlení v chytrých městech

Smart Cities (SC) je téma v posledních letech hojně diskutované. Chytrá města sdružují technologie, vládu a společnost k vytvoření chytré ekonomiky, chytré mobility, chytrého životního prostředí, chytrého bydlení a chytré správy a řízení města pro chytré lidi. Koncept zajistí městům trvale udržitelný model rozvoje, vynikající kvalitu života, bezpečnost a maximální efektivitu využití energie. FOR ARCH má od chytrého bydlení nakročeno k chytrým městům a prvním počinem bude letošní konference CHYTRÁ MĚSTA OD A DO Z. 

Klíčem pro psychickou pohodu člověka je osvětlení, které má i pozitivní vliv na jeho zdraví. Pestrou nabídku osvětlení a světelných zdrojů najdou návštěvníci v Hale 4, v poradenském centru časopisu Světlo mohou probrat nejvhodnější osvětlení i otázky kolem modrého světla. Osvětlení je asi nejčastěji integrovaným prvkem v systémech inteligentních domů a je významný element v otázce bezpečnosti budovy z pohledu ochrany před trestnou činností i bezpečného užívání. K dispozici bude i poradenská služba ohledně dotací na osvětlení pro města a obce. Tohle téma se objeví také na SMART CITIES konferenci. Více na: www.forarch.cz