Pomáháme lidem s mentálním postižením žít plnohodnotný život
Klikni a daruj
 • Simona Stašová s klienty

  Naší patroni pravidelně naštevují i naše klienty.

 • AKCE CIHLA se těší široké podpoře

  Klára Issová a náš fotopanel.

 • Naši patroni

  Jaroslav Svěcený a Tomáš Vaněk, stálice a nováček z řad našich partnerů.

 • Spolupracovali jsme s desítkami známých tváří

  Lucie Benešová a Pavel Liška

Jedna cihla

Otevřeme chráněné Bistro PŘÍBĚH s vyhlášenými dobrotami? Jednu cihlu unesete!

Letošní jaro pro nás bylo velmi nešťastné. Stejně jako na drtivou většinu neziskového sektoru, i na nás dopadly důsledky koronavirové pandemie mimořádně těžce. Přišli jsme o 80 % příjmů a téměř také o vidinu otevření chráněného bistra ve středočeské Davli. Pomozte nám sociální podnik zachránit, a vytvořte tak nová pracovní místa pro lidi s postižením.

 

Jdeme na to jinak

Naše sdružení vzniklo před 20 lety a od samého začátku spoléhá především na příspěvky od drobných dárců. Mnoho z nich je ale teď – podobně jako my – ve finanční nouzi, a proto jsme se rozhodli pojmout naši novou sbírku jinak. Oslovujeme tentokrát firmy a větší dárce, kteří nebyli příliš zasaženi nedávnou krizí, s nabídkou limitovaných 5tisícových cihel. Díky nim dokážeme projekt zafinancovat rychleji, pokryjeme náklady na zprovoznění bistra, dostavbu a vybavení a zajistíme tak co nejdříve práci dalším lidem s postižením.

Odměna na konci

Rádi bychom našim dárcům slavnostně poděkovali za štědré příspěvky. Proto jsme pro všechny z nich nachystali pohodový večer ve společnosti Jaroslava Svěceného a Simony Stašové, během kterého vsadíme všechny zakoupené cihly do stěny před nově vzniklým bistrem. Všichni dárci si mohou také vybrat, zda budou chtít cihly potisknout svým logem či jménem, a navždy se tak zapsat do Zdi slávy.

Jak a kde přispět

Sbírku jsme tentokrát přesunuli na portál Donio . Postup při darování je jednoduchý – stačí kliknout na tlačítko Přispět, pak vybrat, zda chcete zaplatit kartou, nebo převodem a na závěr uvést svůj e-mail. Na něj vám pošleme potvrzení o daru, každá cihla v hodnotě 5.000,- Kč může být personifikována a umístěna do zdi slávy a majitel dostane pozvánku na slavnostní večer.

Mimochodem – nemusíte se obávat, že by Portusu nešla ze sbírky plná částka. Donio si z darů nebere žádná procenta. Pokud byste ale chtěli portál podpořit, můžete jim v detailu platby poslat dýško.

 

POR_1cihla_banner_Idnes_PR_picture_01