Pomáháme lidem s mentálním postižením žít plnohodnotný život
Klikni a daruj
  • Charitativní utkání týmů Sklepovští sršáni a Čeští lvi, komentátor zápasu Tomáš Matonoha

    28.2. na veřejném bruslišti Na Františku se utkají dva týmy známých moderátorů, divadelníků, režisérů, novinářů a dalších osobností. Turnaj bude věnován k dvacátým narozeninám AKCE CIHLA.

  • Bruslení S CIHLOU - večerem Vás provedou Nicol Prosová a Tomáš Vaněk

    28. 2. od 17:00 si přijďte společně zabruslit s AKCÍ CIHLA, během večera předvedou své jízdy i krasobruslařky z oddílu SK Sparta

  • Podporují nás

    Zárukou solidnosti benefiční sbírky je i dlouholetá podpora známých osobností.

Akce cihla

AKCE CIHLA je celostátní benefiční sbírková a osvětová kampaň na podporu moderních sociálních služeb pro lidi s mentálním postižením pořádaná a koordinovaná organizací Portus Praha, z. ú.

Za 19 let pořádání sbírky a jejich doprovodných programů jsme podpořili díky dárcům 37 500 00,- Kč třicetpět projektů sloužící lidem s mentálním postižením. Od roku 2000 bylo prodáno 261 000 benefičních cihel.

AKCE CIHLA pomáhá lidem s mentálním postižením na cestě k samostatnosti a nezávislosti, na cestě k běžnému životu mimo velké ústavy. Naším cílem je odbourání bariér mezi životem lidí s mentálním postižením a běžným životem nás všech. 

Základem benefiční kampaně AKCE CIHLA je prodej symbolických cihliček (šamotové cihly 23, 5 x 11 ,5 x 3, 5 cm, váha 1, 8 kg), jejichž zakoupením přispívají občané na rozvoj chráněného a podporovaného bydlení, sociálně terapeutických dílen, pracovních a tréninkových center a center volnočasových aktivit pro lidi s mentálním postižením v jednotlivých regionech.

První ročník benefiční sbírky se uskutečnil již v roce 2000 v ulicích Prahy. V roce 2004 se pořadatel sbírky Portus Praha s pojil s dalším neziskovými organizacemi a AKCE CIHLA začala pomáhat i v dalších regionech Čech a Moravy.