Pomáháme lidem s mentálním postižením žít plnohodnotný život
KLIKNI A DARUJ
  • Podporují nás

    Zárukou solidnosti benefiční sbírky je i dlouholetá podpora známých osobností.

Foto výstavu odstartuje Simona Stašová a Jaroslav Svěcený

U stánku benefiční kampaně AKCE CIHLA v ulici Na Příkopě v Praze zahájí 22. května v 15:30 výstavu fotografií pod názvem „Jsme dál, než jsme čekali“ patroni kampaně herečka Simona Stašová a houslový virtuos Jaroslav Svěcený s tóny svých magických houslí. Na fotografiích zachytila život obyvatel Chráněného bydlení Slapy fotografka Silvie Šebestová, která je také asistentkou nové sociální služby neziskové organizace Portus Praha „Podpora samostatného bydlení“.  Výstava potrvá až do září, kdy kampaň AKCE CIHLA v ulicích končí.


Streetová výstava ukáže střípky ze života lidí s mentálním postižením, k jehož kvalitě již osmnáct let přispívají dárci prostřednictvím sbírkové kampaně AKCE CIHLA. Díky penězům z celostátních sbírek mohou jejich organizátoři zrekonstruovat, vybavit i postavit vhodné objekty a zajistit tak motivující prostředí k bydlení i práci pro lidi s handicapem.

Benefiční cihlové stánky se letos objeví v pěti krajích a podpoří hlavně projekty podporující život dospělých lidí s mentálním postižením v samostatných bytech. Po osmnácti letech příležitostí a smysluplné podpory se totiž mnoho z klientů vhodných sociálních služeb dokázalo posunout, až k samostatnému životu s minimální podporou asistenta. Proto je také velká snaha zmodernizovat sociální služby a vyjít rozvoji lidí s mentálním postižením vstříc.

Ukázky fotografií z výstavy www.zonerama.com/akcecihla/

Aktuality sledujte také na www.facebook.com/AkceCihla.cz

E-CIHLA

Zakoupením e-cihly podpoříte netradičním způsobem integraci lidí s mentálním postižením do běžné společnosti - výtěžek sbírky bude využitý především na opravy a úpravy Chráněného bydlení Fara v obci Slapy.

Generální partner AKCE CIHLA SSČS věnuje slevu na stavební spoření 500 Kč ke každé zakoupené benefiční cihle v minimální hodnotě 150 Kč. Více ZDE.